xy

xy

poniedziałek, 25 września 2017

DALAJLAMA - MNICH MARKSISTA, MIŁOŚNIK CIELĘCINY I ROLEKSÓW


     Kiedyś, gdy zakomunikowałem pewnej buddystce-feministce, że  Dalajlama nie jest wegetarianinem, to zastanawiała się (jako buddystka) czy mnie opluć czy tylko zbluzgać (już jako feministka). W1998 r. w 50 rocznicę podpisania Powszechnej deklaracji praw człowieka w Paryżu, odbył się uroczysty bankiet, w którym brał odział Dalajlama. Gdy podano mu specjalnie przygotowane danie wegetariańskie powiedział : Jestem tybetańskim mnichem, a nie wegetarianinem, po czym poprosił o cielęcinę. 
                                                         
                                                                   

 Zdarzenie nie zostało specjalnie rozdmuchane, by nie zasiać wątpliwości wśród jego admiratorów. Dalajlama szczególnie lubi właśnie  cielęcinę, bo mięso jest delikatne, gdyż karmione jest  wyłącznie mlekiem matki. Teraz krotki filmik, w 2'25" Dalajlama opowiada jak bił się z bratem o kawałek wieprzowiny, śmieszne.                      

                                                              
 Dalajlama był również jurorem w australijskim Master Chef .


   Pasją Dalajlamy są zegarki, posiada kolekcję Roleksów, ale najcenniejszym jest dla niego Patek Phillip- Reference 658. Zegarek, który ofiarował mu  Roosevelt, gdy Amerykanie planowali budować przez Tybet drogę do Indii.                                                
Powyżej Yellow Gold Rolex Day Dat z niebieską  kobaltową tarczą.
                                      Rolex Date Juste Bracelet Jubille.


 Kim właściwie jest ten Dalajlama ? Dlaczego rozwijają przed nim wszędzie czerwone dywany? Dlaczego uwielbiają go ci wszyscy postępowi ludzie; od Baraka Husaina Obamy po Grzegorza Juliusza Schetynę? Proszę zwrócić uwagę, ilu jest buddystów na świecie, ile jest odłamów i rozgałęzień czy szkól w tej religii. W samym buddyzmie tybetańskim jest kilka a Dalajlama reprezentuje tylko jeden. Jestem przekonany, że 95% wyznawców buddyzmu na świecie, pewnie nawet o nim nie słyszało. Wybuch zainteresowania religiami wschodu miał miejsce w latach 70, hippisi itd. Wszystko rozeszło się po kościach. Obecnie marksizm kulturowy ma coś innego do zaoferowania: buddyzm intelektualny, pop-buddyzm, buddyzm laicki (popularny we Francji) czy JuBus (Jewish Buddhist- buddyzm żydowski). W Europie powstało ponad kilkaset nowoczesnych ośrodków medytacyjnych sekty Diamentowa Droga, w samej Polsce jest obecnie chyba 65 i będą powstawać  nowe. A kto to wszystko finansuje ?  
 Jeśli ktoś nie widział, warto obejrzeć, filmik Cejrowskiego o buddyzmie, wyjaśnia wiele, a niektórym wyznawcom się nie spodobał (pisali w GW).  

                                                              

                                                    
                                                                                                     buteobuteo

4 komentarze:

 1. 1 POrk to wieprzowina (polecam sownik pol-angl)
  2 wyraznie mówi ze lubił gdy był dzieckiem
  3. ci tybetanczycy co przeciw jemy w ystepuja to wyznawcy sekt Sugden czyli czciciele demona
  ignorancja jak widac w oastanich latach urasta do rangi siły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieprzowinę to jadł jego ojciec a on bił się o nią z bratem. Proszę obejrzeć filmik uważnie, mowa jest o cielęcinie-VEAL(polecam słownik ale ang-pol), poza tym lubi też kurczaku z KFC. Dalajlama je mięso z polecenia lekarza, gdyż jak twierdzi chory jest na hepatyt(zapalenie wątroby). A kogo czci Dalajlama-"ignorancja jak widać w ostatnich latach urasta" do rangi głupoty.

   Usuń
 2. jeszcze jedno Zegarki Dalajlama sam naprawia i wszytkie ma otrzymane w darze

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń