xy

xy

piątek, 21 lipca 2017

MANIPULACJE MEDIALNE...CZ. II - TV

    
    Tak jak w przypadku manipulacji prasowych zasady są praktycznie te same, z tym że wizualny przekaz daje większa możliwości i pole rażenia manipulatorom. Na początek pewna definicja i krótki filmik ją  ilustrujący, który absolutnie każdy powinien obejrzeć.
  Wesz łonowamendoweszka[1]menda[1] (Pthirus pubis) – gatunek wszy należący do rodziny Pthiridae, pasożytujący na człowieku i powodujący chorobę wszawicę -Wikipedia

                                                   
    Tyle guru KODowców i innej maści marksistów, lojalny volksdeutsch zdefiniowany powyżej.

       Jak w przypadku prasy z manipulacjami i kłamstwem kojarzy  Wyborcza, tak w przypadku telewizji oczywiście - TVN, w jednym i drugim podłość i obłuda nie znają granic. W większości normalni ludzie o tym wiedzą.                                                  
 
     
                                                     
   
TVN kłamie "na chama" i bez żadnych skrupułów, ludzie fabrykujący takie rzeczy powinni siedzieć z dożywotnim zakazem pracowania w mediach.

           
       

      Wystarczy, bo przyprawia o mdłości. Jedziemy dalej - TVP, tutaj sytuacja się zmieniła wraz z rządem i można to zrozumieć. Niepokojącym jest jednak to, że do TVP przetransferowano na kierownicze stanowiska hałastrę z TV Republika i Gazety Polskiej jak: Wildstein jr, Pereira itd. Upolitycznili oni charakter informacyjny na swój sposób, co nie musi się wszystkim podobać. Do programów niezapraszani są wybitni publicyści prawicowi np. Panowie Michalkiewicz czy Braun, którzy nie "leżą" kierownictwu, gdyż przedstawiają prawdę zbyt prawdziwie. Natomiast zapraszani są eksperci od wszystkiego, jak wulgarny, łysy osiłek,  "dziennikarz" z tv Idź pod prąd. O Polsacie nie piszę, wszyscy wiedzą kto i kim jest właściciel, facet o olbrzymim poczucie humoru. W jednym z wywiadów opowiadał o założeniu Polsatu. Otóż dokonał tego za ciężko zarobione pieniądze przy wstawianiu okien w RFN. Jest jeszcze TV Republika, a w niej program "Kulisy manipulacji" z głupimi komentarzami a właściwie podśmiechujkami Lisiewicza i Gójskiej -Hejke. Czasami, niektóre odcinki o ujawnianiu manipulacji są ciekawe, ale zdarza im się również manipulować już zmanipulowanymi informacjami.
  Podsumowaniem niech będzie ten mały afisz, który mówi wszystko. 
                     
                                             

Koniec cz. II, wkrótce cz. III - internet

                                                                 buteobuteo 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz