xy

xy

sobota, 22 lipca 2017

MANIPULACJE MEDIALNE... CZ. III - INTERNET


    Wraz z rozwojem techniki zwiększyły się też możliwości manipulowania. Ludzie czytają coraz mniej prasy papierowej i większość informacji czerpią z internetu. Przewidzieli to też i wykorzystali manipulatorzy. Gadzinowa prasa i telewizja uruchomiły swe gadzinowe portale, by z rozmachem dociera pod strzechy. Mało tego, portale "do czytania" jak: Onet czy Wirtualna Polska rozkręciły własna tv, wykorzystując facjaty: Lisów, Kuźniarów oraz innych szmatławców i szmatławczyń. W przeciwieństwie do prasy, na którą mają większościowy monopol w internecie możemy, na szczęście znaleźć niezależne informacje i komentarze. Mała dygresja, we wstępie (cz.I) zapomniałem podać jednej ważnej formy manipulacji medialnej, po prostu niepublikowanie istotnych informacji.


   Na wszystkich gadzinowych portalach (w większości są w obcych rękach) znajduje się mnóstwo reklam, także każde klikniecie to dzwonek w kasie. Dlatego, by dowiedzieć się czegoś trzeba nieustanie klikać. Dam przykład, WP: "Znamy skład Legii" (chodziło o mecz pucharowy), klikamy w tytuł i: "Trener Magiera ma do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, ale dokona kilku zmian w podstawowym składzie ..." - no i wiemy wszystko. Zrobię tak, podam przykłady z dnia dzisiejszego do sprawdzenia ( godz. 8 rano, 22 VII dawniej E.Wedel)). WP - " Prezes "uciekł"? Wiemy, co robi, gdy w Warszawa protestuje". Onet -Grillowanie powoduje raka płuc ?" Celowo wybrałem przykłady ze znakami zapytania, proszę przeczytać bez nich: 1. Prezes uciekł, 2. Grillowanie powoduje raka płuc. Tania sztuczka a sens się zmienia, bo sztuka pisania manipulowanych nagłówków to prawdziwa sztuka, przykład na zdjęciu.
                                                      
   
         


     W internecie funkcjonuje dużo portali niezależnych, jak i tzw. "niezależnych" - ale o tym innym razem. Niestety przykrym jest fakt, iż wielu ludzi jest ogłupiałych  i funkcjonujących jak na rysunku świetnego Pana Andrzeja Krauzego.       


                                                   
                                                                                                
Jeszcze kilka ciekawostek z internetu oraz tv i na tym koniec.
 A w ogóle to .....
         

                                                                                    buteobuteo
                                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz