xy

xy

piątek, 24 marca 2017

SYTUACJE SPISKOWE I SPISKI SYTUACYJNE


      " Hemoroidy zdobywają teren, 
         a naukowcy drapią się w głowę"
                                                        Jean Marie Bigard
   


                                                           

  Sytuacje spiskowe i spiski sytuacyjne, to takie trochę teorie spiskowe z przymrużeniem  oka. Oto kilka z nich:
           
            1)  Wyjaśniła się przyczyna jąkania pewnego redaktora z polskojęzycznej gazety צייַטונג וואַלן. W dzieciństwie uczęszczał on do podwarszawskiego  przedszkola rabinicznego im. Króla Heroda. Pewnego dnia, złośliwi koledzy napisali mu na czole - "goy". To ta sytuacja, wywołała olbrzymią traumę i jąkanie. Jąka on się tak do dzisiaj, w przeciwieństwie do brata mieszkającego w Szwecji, który będąc ubeckim sędzią, nigdy nie zająknął się, wydając wyroki śmierci.                                        
                                                                            


          2) Przed Świętami Bożego Narodzenia, gruchnęła sensacyjna wiadomość o próbie połączenia Gazety Wyborczej i Gazety Polskiej. Pomysłodawcom tegoż przedsięwzięcia miał być pewien medialny "indor" uznający się za prawicowego dziennikarza. Wstępne rozmowy przewidziane były na wigilię, nie znamy listy zaproszonych gości, a tylko menu: barszcz ukraiński  i karp po żydowsku.
             3) Pamiętamy wszyscy, ciemnoskórego piłkarza Emanuela Olisadebe.
                   
   
Olisadebe został naturalizowany, strzelał bramki i był bardzo lubiany. Po jakimś czasie przestano powoływać go do reprezentacji, następnie opuścił Polskę, podobno grał gdzieś za granicą, co było przyczyną ?  Otóż Emanuel gdy został Polakiem, stał się też patriotą, i nawet pod naciskiem ówczesnego prezydenta Kwaśniewskiego, nigdy nie przeprosił za Jedwabne !

            4) Mieszkaniec Grudziądza Zygmunt C. za swój wpis na Pejsbooku  został skazany przez Sąd Okręgowy w Słupsku na 3 miesiące w zawieszeniu i wpłacenie 5 tys. zł. na cel charytatywny (Muzeum Historii Żydów). Wpis brzmiał :"jeszcze nigdy nie widziałem, żeby Żydzi brali udział w Tour de France" i  wywołał ostrą falę krytyki na całym świecie.  
               
                                                         
Jedynie rabin Baltimore skomentował zdarzenie z wrodzonym poczuciem humoru, mówiąc: "nie trzeba wsiadać na rower, aby kręcić pedałami". Wypowiedź ta nie spotkała się z odzewem środowisk gejowskich.

     
                                                                                  buteobuteo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz