xy

xy

poniedziałek, 12 czerwca 2017

JEDNA ŚWIATOWA RELIGIA


   Jedna wspólna religia to nie żadna teoria spiskowa, to skrupulatnie i starannie realizowany na naszych oczach plan. W dobie globalizmu i globalizacji, rozmaitych fuzji handlowych, kulturalnych i gospodarczych, ludziom wydaje się normalne, gdy dotyczy to również religii.
Projekt realizacji jednej wspólnej religii nabrał tempa z powstaniem New Age, a to, co dzieje się obecnie w Watykanie jest nie tylko dziwne, ale i zatrważające. Zacznijmy od początku i to w dużym skrócie, bo temat rozległy. Koncept na ustanowienie światowego rządu i światowej religii miał bardzo bogaty brytyjski magnat Cecil Rhodes (założyciel państwa   Rodezja). Utworzył tajną organizację, która  kilkakrotnie zmieniała nazwę, ale najbardziej jest znana jako "Grupa Okrągłego Stołu" (1891 r.). Rhodes za cel postawił połączenie Imperium Brytyjskiego z Ameryką i rozszerzenie wpływów na cały świat pod szyldem Ligi Narodów. Głową Ligi miał zostać Jiddu Krishnamuru, wywodzący się z ruchu teozoficznego potencjalny mesjasz. Niestety nie wypaliło.

                                 
                                                     Jiddu Krishnamuru

  Inna bardzo istotna sprawa Teozofia. To co mówi Wikipedia. 
 Teozofia (gr. theos:bóg i sophia:mądrość ) – światopogląd religijno-filozoficzny głoszący możliwość uzyskania bezpośredniego kontaktu człowieka ze światem nadprzyrodzonym i poznania jego tajemnic przede wszystkim przez mistyczne objawienie, w węższym znaczeniu jeden z przejawów tendencji połączenia różnych religii (synkretyzm)
W 1874 w Nowym Yorku Helena Bławatska we współpracy m.in. z Albertem Pikiem, masonem 33 stopnia rytu szkockiego dawnego i uznanego  (najwyższy) zakłada Towarzystwo Teozoficzne. Wielkim zwolennikiem Towarzystwa był sam A. Hitler. Po śmierci Bławatskiej schedę przejęła Alice Bailey (pisarka i wierna uczennica), po czym wraz z mężem założyła wydawnictwo Lucifer Publishing. Po pewnym okresie czasu nazwę zmodyfikowano na Lucis Trust (z powodu Lucyfera). Firma ta jest do dzisiaj głównym wydawcą publikacji Organizacji Narodów Zjednoczonych.
  

 Bailey pisała, iż walka o jedną religię nie będzie krwawa, potoczy się na zasadzie infiltracji różnych wyznań i kultur narodowych, a Chrześcijaństwo  będzie reorganizowane od wewnątrz. Można powiedzieć, że dzieje się tak, już od II Soboru Watykańskiego. Wymienieni ludzie układali podwaliny pod jedną światową religię, przyczynili się też do powstania New Age, "religii", która kontynuuje ich pracę na społy z ONZ.
        
                          Polecam " Odkrywając ruch Nowej Ery"  1 # 5

                        Fałszywy prorok New Age  "Christ" Maitreya                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz